Kaghan Festival, Naran, Pakistan


Description:

Organizatorem trzydniowego Kaghan Festival był wydział turystyki prowincji Chajber Pachtunchwa (Khyber Pakhtunkhwa – KPK), która jeszcze kilkanaście miesięcy temu znana była pod nazwą Północno-Wschodnia Prowincja Graniczna (North-Western Frontier Province – NWFP) i kojarzona niemalże wyłącznie z krwawą wojną domową pomiędzy talibami a armią pakistańską.

– Chcemy ożywić nadszarpnięty przez działania wojenne ruch turystyczny w tym regionie. Wkrótce nadejdzie dzień, kiedy nasza prowincja będzie wolna od przemocy i bezpieczna dla przyszłych pokoleń – mówił podczas inauguracji festiwalu Mian Iftikhar Hussain, minister informacji prowincji KPK.

Dolina Kaghan zwana „pakistańską Szwajcarią” była niegdyś rajem podróżniczym. Spienione wodospady, błękitne potoki, bezkresne łąki, na których pasą się owce, malownicze jeziora ukryte w górach Niskich Himalajów są bowiem idealnym miejscem na rodzinne wyjazdy czy rafting lub trekking ze znajomymi. Do powrotu turystów w te strony mają także zachęcać drogi dojazdowe, niedawno odbudowane po potężnym trzęsieniu ziemi z 2005.

Podczas Kaghan Festival występowały rockowe zespoły z całego Pakistanu, m.in. Saturn i Qayaas. Swój występ miała piosenkarka śpiewająca najpopularniejsze boolywoodzkie hity. Nie zabrakło też muzyki tradycyjnej. Dzieci bawiły się na dmuchanych zjeżdżalniach, dorośli kupowali pamiątki i lokalne rękodzieło. W nocy, po zakończeniu koncertów, na niebie gościł spektakularny pokaz sztucznych ogni.

IMG_2502


Similar projects

galeria_5

Nizamuddin – suficka dzielnica Delhi, Indie

galeria_3

Spacer po Kalkucie, Indie

galeria_2

Oblicza wygnania. Tybetańczycy w Indiach

galeria_1

Zbiórka krwi dla Pakistańskiego Czerwonego Półksiężyca, Islamabad, Pakistan

design lab